Psychoterapia poznawczo-behawioralna (CBT)
Wspieram osoby zmagające się z zaburzeniami lękowymi, chronicznym stresem, depresją i innymi zaburzeniami nastroju, bezsennością, kryzysem emocjonalnym, zaburzeniami adaptacyjnymi, niską samooceną, dolegliwościami psychosomatycznymi, zaburzeniami ze spektrum OCD, chorobami przewlekłymi, problemami w relacjach interpersonalnych.
Konsultacja psychologiczna czy psychoterapia?
Konsultacja obejmuje jedno lub kilka spotkań, których celem jest wstępne zrozumienie trudności. Pozwala ustalić, czy dany problem wymaga psychoterapii, czy też jednorazowa pomoc może okazać się wystarczająca do znalezienia rozwiązania. Podczas konsultacji można uzyskać wsparcie i poradnictwo psychologiczne, które pomogą w lepszym zrozumieniu aktualnych trudności oraz ich wpływu na codzienne życie. Psychoterapia natomiast, to proces długofalowy, podczas którego regularnie współpracujemy nad osiągnięciem konkretnych celów. W przypadku terapii CBT praca koncentruje się m.in. na identyfikacji i zmianie wzorców myślowych oraz nawyków, które negatywnie wpływają na samopoczucie i zachowania. Rozpoczęcie procesu psychoterapii poprzedzają konsultacje psychologiczne (średnio 2-5 spotkań), podczas których terapeuta zbiera wywiad psychologiczny i diagnostyczny. Następnie terapeuta i klient/pacjent wspólnie określają obszary do pracy oraz ustalają kontrakt psychoterapeutyczny, co pozwala na rozpoczęcie sesji terapeutycznych.
Jak wygląda pierwsza i kolejna wizyta?
Sesje konsultacyjne (3-4 spotkania) polegają na przeprowadzeniu wywiadu psychologicznego, zapewnieniu wsparcia oraz dostarczeniu psychoedukacji. Ustalamy również cele naszej współpracy. W zależności od Twoich potrzeb i rozpoznanych trudności, zaplanujemy dalsze kroki tak, aby przybliżyć Cię do miejsca, w którym Twoje sposoby zachowania i myślenia będą dla Ciebie bardziej zrozumiałe, a zmiana schematów na bardziej korzystne i wspierające – stanie się możliwa.
Jak często odbywają się sesje psychoterapii?
Sesje terapii CBT odbywają się regularnie, raz w tygodniu – wykazują wtedy największą skuteczność.
Jak długo trwa psychoterapia CBT?

Konkretne zmiany
CBT koncentruje się na rozwiązywaniu aktualnych problemów i wprowadzaniu konkretnych zmian, także poprzez pracę własną pomiędzy sesjami.
Samoświadomość
Analizujemy źródła trudności i pracujemy nad doświadczeniami z historii Twojego życia, które mogły przyczynić się do aktualnych problemów.
Praktyczne narzędzia
W trakcie terapii poznajesz i uczysz się narzędzi, które pozwalają radzić sobie z trudnościami, także po zakończeniu procesu.
Wybierz termin wizyty
Nie możesz znaleźć dla siebie dogodnego terminu?
Napisz do mnie przez formularz kontaktowy.
Nie możesz znaleźć dla siebie dogodnego terminu?
Sesja może zostać odwołana lub przełożona przez klienta z co najmniej 48-godzinnym wyprzedzeniem. W przeciwnym razie (jeśli odwołasz lub przełożysz sesję na krócej niż 48 godzin przed spotkaniem) pełna opłata za sesję pozostaje należna i nie podlega zwrotowi. Umawiając się na spotkanie, akceptujesz warunki jego odwoływania i przekładania.
Opinie
Konsultacje z Panią Agatą były dla mnie wartościowym doświadczeniem - pomogły mi odnaleźć się w trudnej sytuacji, zrozumieć jej przebieg i zacząć nabierać sił, by świadomie jej sprostać. Spotkania odbywały się w atmosferze pełnej spokoju, wsparcia i zrozumienia. Dzięki udzielonym radom i zauważeniu aspektów, których ja sama nie dostrzegałam, spojrzałam na problem z innej perspektywy i zaczęłam być bardziej wyrozumiała w stosunku do samej siebie. Dziękuję 🙂
Daria
Pani Agata prowadziła moją terapię przez ponad 2 lata. Pomogła mi uporać się z zaburzeniami lękowo-depresyjnymi i odbudować moją pewność siebie. Terapię oceniam bardzo skutecznie, a same spotkania przebiegały zawsze w miłej i ciepłej atmosferze, dzięki czemu czułam się bardzo zaopiekowana. Polecam z całego serca 🙂
Karolina
Pani Agata zaadresowała moje problemy i ustaliła ze mną jasny plan działania. Na każdej wizycie robiłyśmy krok w przód. Jestem bardzo zadowolona z naszej współpracy i każdemu polecam!